Pilates na urządzeniach. Nowy wymiar popularnego sportu fitnessowego

Dziewczyny ćwiczące z pomocą taśm

Moda na pilates wydaje się nie ustawać, a nawet mamy pewną nowość w zakresie tejże dyscypliny sportowej dla wszystkich miłośników ćwiczeń w tym stylu. Jaką? Otóż od pewnego czasu istnieje coś, co określa się mianem nowatorskiego pilatesu na urządzeniach. Przypomina to nieco trening jak na siłowni i bardzo często na realizację tego rodzaju zestawu ćwiczeniowego decydują się osoby, które chcą ćwiczyć pod czujnym okiem doświadczonego instruktora w ramach treningu personalnego.
Schudnąć przez pilates można jak najbardziej więc uprzedzamy pytanie osoby, która zastanawia się czytając nasz tekst, czy poza gimnastykowaniem ciała, ta metoda cokolwiek przynosi. Jak się okazuje, fitness traktuje na dziś dzień pilates na urządzeniach jako coś, co jest pionierskim rozwiązaniem ale też i bardzo efektownym. Pomyśl, klasyczny pilates robiony jest na zwykłej macie, więc owszem wymaga wysiłku fizycznego, ale na pewno nie aż takiego, jak pilates innowacyjny, robiony z zastosowaniem urządzeń, które przecież stawiają sylwetce i jej poszczególnym partiom dodatkowy duży opór do pokonania.
Ogólnie rzecz biorąc, urozmaicenie pilatesu w tradycyjnym wydaniu właśnie ćwiczeniami z zastosowaniem sprzętu siłowego przeznaczonego stricte do tej dyscypliny sportowej daje okazję nie tylko wyrzeźbić sylwetkę, ale i wzmocnić ciało i poszczególne elementy sylwetki – od rąk, przez brzuch, skończywszy na udach. Wyposażenie jest tu podobne do tego, co na siłowni, ale zupełnie nie takie jak na siłowni. Pilates w takiej formie jest najbardziej polecany ze wszystkich aktualnych sportów fitnessowych dla osoby chcącej szybko schudnąć.
Napisane przez: