Dowolny i zmienny – dwa popularne style pływackie

Dowolny i zmienny – dwa popularne style pływackie

Kiedy myślimy o stylach pływackich, raczej pierwsze, co przychodzi nam na myśl to zwłaszcza takie popularne techniki jak przykładowo kraul, czy też żabka bądź delfinek zwany też inaczej stylem motylkowym. W przypadkuzaciszeurody.eu tytułowego stylu to jest dowolnego oraz zmiennego, ciężko jest jednakże mówić o technikach. Jest to nie tyle nazewnictwo konkretnych metod pływania, co terminy, jakie stosuje się w profesjonalnym pływaniu, to jest na przykład na zawodach.

kobieta w wodzie
Stylem dowolnym nazywa się po prostu charakterystyczną konkurencję pływacką opartą zwłaszcza na pływaniu wszelkimi stylami poza takimi jak żabka czy też motylek oraz styl grzbietowy. Cechą szczególną jest tu zwłaszcza pływanie kraulem, bowiem ta metoda jest najszybsza, a w końcu mówimy o pływaniu przede wszystkim na zawodach, czyli rozgrywkach sportowych, gdzie bardzo liczy się czas. Styl pływania jest bardzo ważny, ale nie może być to żadna forma klasycznego pływania. Co więcej, nierzadko zwolennicy dowolnej techniki pływania wybierają także nurkowanie, które w tym wypadku również jest dopuszczalne. W ten sposób można znacząco poprawić szybkość pływania, a oto w tym chodzi.
Jeżeli natomiast chodzi o drugi z wyżej wymienionych styli, to jest styl zmienny, jest to nic innego jak termin odnoszący sięgeotechnika śląsk do konkurencji pływackiej bazującej na pływaniu stylem motylkowym oraz klasycznym i dowolnym. Jest to zwłaszcza typowe dla wyścigów realizowanych indywidualnie. Warto także wspomnieć, że styl zmienny jest chętnie wybierany przez zawodników zawodów sztafetowych.
Napisane przez: http://www.atkpolimer.pl/